Vítěznou soutěžní fotkou je Rozsvícená Trojice

Rozhodnuto, dobojováno. V historicky první fotografické soutěži Mikroregionu Kahan zvítězila fotografie Rozsvícená Trojice autora Tomáše Kalluse. Na ten pravý záběr a úhel si trpělivě počkal jednoho březnového rána. Snímek se stane i s dalšími součástí propagačních materiálu mikroregionu a autor získává chytrý telefon a zážitky spojené s regionem.

102 fotografií od 30 autorů zápolilo 47 dní o titul NEJ snímek v soutěži Užijte si Kahan – podzim 2019. Vyhrát však může jen jeden, a tím je Rozsvícená Trojice.

Rozsvícená Trojice

Rozsvícená Trojice, Tomáš Kallus

„Zájem o historicky první fotografickou soutěž nás mile překvapil a drtivá většina snímků je velice kvalitních. Rozhodně míníme v podobných aktivitách, do nichž se zapojují obyvatelé mikroregionu pokračovat,“ uvedl Petr Pospíšil, předseda Mikroregionu Kahan DSO.

Druhé místo patří snímku Dubnové svítání u rosické kapličky Jaroslava Macháčka. Na třetím místě nakonec skončily snímky hned tři – Modrá hodinka Lukáše Malého, Nejlepší přítel pořízený Kimčou a Koleje v Babicích Petry Pánkové.

Dubnové svítání

Dubnové svítání u rosické kapličky, Jaroslav Macháček

Při pohledu na galerii, která na webu mikroregionu zůstane ještě do jara příštího roku je jasné, že v hledáčku fotoaparátů byla nejčastějším terčem kaple Sv. Trojice, jedna z rosických dominant. Pozadu nezůstaly ani zbýšovský Simson, mnoho autorů vytvořilo své snímky v Zakřanech či v Zastávce.

Modrá hodinka

Modrá hodinka Újezd u Rosic, Lukáš Malý

Určení výsledků

O konečném pořadí rozhodovaly dvě části, jak určovala pravidla soutěže. Zaprvé to byli lidé, kteří na facebookové stránce Mikroregionu Kahan dávali hlasy (To se mi líbí – Like) svým favoritům, mohli tak označit snímek, který se jim líbí či podpořit své zúčastněné přátele. Po uzavření soutěže se nad snímky posadili zástupci mikroregionu a profesionální fotografové, Radek Miča a Marie Stránská, autorka fotografií pro nový web a styl propagace Mikroregionu Kahan.

Bylo zajímavé hodnocení sledovat. Profesionálové se pustili do podrobného rozboru snímků, zaměřili se na nápad, technické provedení, kompozici. Jednoznačně jejich hodnocení vévodily Rozsvícená Trojice a Dubnové svítání, u nichž ocenili všechny zmíněné faktory. K verdiktu odborníků se pak přidal žebříček každého ze zástupců mikroregionu a také se bral v potaz hlas lidu, tedy snímky nejvíce „lajkované“. Jednotlivé fotografie podle svého místa v jednotlivých žebříčcích dostaly body a po sečtení byla kompletní výsledková listina jasná. „Proto nakonec udělujeme tři třetí místa, dané snímky měly shodný počet bodů,“ popsal Petr Pospíšil.

Nejlepší přítel

Nejlepší přítel, Kimča

Od čtvrtého místa o vítězích už rozhodovaly čistě „lajky“ na FB. Výsledkovou listinu do výherního desátého místa najdete níže.

Vítěz se má na co těšit

Hlavní výhru – chytrý telefon Samsung A70 – předají představitelé mikroregionu autorovi osobně. Zároveň s telefonem, který v sobě skrývá skvělý fotoaparát – proto byl také jako hlavní cena zvolen, převezme poukázky na zážitky spojené se zdejšími turistickými lákadly. Bude mít možnost podniknout soukromou prohlídku rosického zámku a také zdejšího atomového krytu, může se projet po úzkokolejce na trase Zbýšov – Zastávka. A protože oblast je spojena s hornictvím, je také nachystaná soukromá prohlídka těžní věže bývalého dolu Simson ve Zbýšově.

A jak vítězná fotografie vznikla? „Je z letošního března. Po zimě začalo být konečně zase hezky a já jsem si o víkendu přivstal, abych stihl východ slunce u kapličky. Rád tam chodívám, ale přes týden není čas. Dlouho jsem nefotil, tak jsem byl natěšený - a vyplatilo se. To ráno se mi podařilo ulovit několik pěkných záběrů, a když se slunce vykulilo a začalo stoupat výš, napadlo mně "rozsvítit" věžičku kaple. Chodil jsem po poli a hledal ten správný úhel. A výsledek mého snažení dnes vyhrál první cenu,“ popsal Tomáš Kallus.

Další soutěž na webu a Facebooku Mikroregionu se už chystá, tentokrát by se měly připravit děti. Můžeme zatím prozradit jen to, že v jejich případě fotoaparáty a telefony nebudou potřeba, za to hodně fantazie ano.

Koleje v Babicích

Koleje v Babicích, Petra Pánková

TOP 10

 1. Rozsvícená Trojice
 2. Dubnové svítání u rosické kapličky
 3. Koleje v Babicích
  Nejlepší přítel
  Modrá hodinka Újezd u Rosic
 4. Noční kaple v Zastávce
 5. Na kole v Zakřanech
 6. Přes koleje v Zastávce…
 7. Zastáveckým lesoparkem
 8. Podzimní cestička v Zakřanech
 9. Boží muka v Zakřanech
 10. 100 let mezi námi…

obecné info, zajímavosti

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso