Užijte si Kahan se sérií tajných schránek ukrytých na zajímavých místech regionu. Otvírá se na Vánoce

O čtvrté adventní neděli 20. 12. v 7:00 se otevřela série čtrnácti kešek, která hledače malých pokladů pomocí navigace GPS provede celým Mikroregionem Kahan. Na konci je čeká bonusové patnácté zastavení.

Vylézt si na zbýšovskou haldu, projít se k Rybičkové skále, navštívit rosický zámek, obdivovat lukovanský nebo příbramský kostel, zařádit si na neslovickém hřišti nebo shlédnout na Ostrovačice. Na čtrnáct zajímavých míst v Mikroregionu Kahan vás zavede série schránek, takzvaných kešek, které jsou zde schované. Zájemce k nim dovedou GPS souřadnice a najdou je v celosvětovém herním systému Geocaching.

„Každá schránka navíc skrývá bonusové písmeno a číslo, které se dosadí do šifry. Když hráč najde všech 14 kousků, vyluštěná šifra jej dovede k bonusové schránce s malým překvapením,“ popisuje systém Halka Horká, která se stará o propagaci mikroregionu.

Pozor na mudly

Stačí se podívat na web Geocaching.com nebo v naší sekci hře věnované, případně přes další aplikace v mobilním telefonu, zaregistrovat se, najít si sérii nazvanou Užijte si Kahan a už se jen nechat vést GPS souřadnicemi. Hra, která uchvátila miliony dobrodruhů, má svá jasná pravidla pro hledání i zakládání schránek.

Pro pátrače je asi tím nejdůležitějším – nikdo tě u „lovení“ nesmí vidět. „Na některých místech mimo obce je to úkol jednoduchý, schránky jsou však ukryté i přímo v obcích, tam už je to adrenalinovější,“ říká Horká. Těm, kteří geocaching nehrají, tedy nezasvěceným se podle vzoru Harryho Pottera říká mudlové. Stejně jako čáry malého kouzelníka mají být i kešky ukryty před zraky „běžných smrtelníků“. Tajné hledání má i svůj prozaický důvod, nenechavci by je mohli zničit.

01 Zastávka2 1 o2

Vánoční dárek

Nová keškovací série Užijte si Kahan navazuje na někdejší sadu Kahan, která byla založena už v roce 2011, ale loni ze systému zmizela. Asi na čtyřech místech byly při zakládání využity stejné skrýše, zbytek jsou novinky, stejně jako patnáctá bonusová. „Sadu jsme původně chystali na jaro a rozjezd nové turistické sezony, ale protože v současné situaci je potřeba si čistit hlavu a také třeba častěji zabavit děti, zároveň jen nesedět doma, spouštíme ji již teď v zimě. Jako takový malý vánoční dárek obyvatelům Kahanu, kteří třeba ocení nový cíl procházek, a pravověrným keškařům, kteří váží i dalekou cestu za ulovením svých pokladů,“ vysvětluje Petr Pospíšil, předseda Mikroregionu Kahan.

Schránky jsou v místech, která nejsou limitovaná žádnou otevírací dobou a lze se k nim tedy vypravit v kteroukoliv dobu denní i roční. Můžeme prozradit, že v některých keškách se sem tam objeví malé překvapení, které pomohlo vytvořit Středisko volného času v Rosicích. Svůj malý poklad pak hledači najdou v bonusové skrýši, kam je dovede vyluštěná šifra.

Tudíž mrkněte na aktivní mapu kešek, naplánujte si výlety a hurá na lov.

 mapa MK zeleny podklad logo na web 1500x1130ob

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso